ПРОЈЕКАТ  „СЛАВИМО  РАЗНОЛИКОСТ“

Фондација Ана и Владе Дивац
Циљ пројекта „Славимо разноликост” је промоција различитости кроз ангажовање младих на пољу мултиетничког разумевања, културне разноликости и мањинских права. Непознавање других пут је ка предрасудама и страху, који је база за све врсте антидемократских пракси, ксенофобије и дискриминације. Пројекат Фондације Ана и Владе Дивац и Фонда за отворено друштво жели да окупи младе из национално, етнички и културолошки различитих средина и омогући им да кроз размене и активизам у потпуно различитој средини од њихове, смање етничку дистанцу и допринесу стварању климе међуетничког разумевања. У оквиру пројекта повезује се рад школа и ученичких парламената, а учествује 6 школа из Србије: први пар: Гимназија „Сава Шумановић“ Шид и Техничка школа Владичин Хан, други пар: Политехничка школа Суботица и Економско-трговинска школа, Врање, трећи пар: Пољопривредна школа са домом ученика „Љубо Мићић” Пожега и Средња пољопривредна прехрамбена школа „Стеван Петровић – Бриле“ Рума.

У периоду од 14 -17. октобра 2020. године нашу школу посетили су ученици и колегинице из Политехничке школе из Суботице. Координатор пројекта у нашој школи  Снежана Симић, професор руског језика и педагог школе Јелена Тасић, координатор ученичког парламента, организовале су са ученицима, представницима парламента, програм студијске посете Суботица – Врање.  Наши ученици су их дочекали,  упознали са школом и градом. Дружили су се и обилазили културно историјске  знаменитости града Врања. Студијска посета је реализована по планираном програму а ученици и професори су пуни утисака и са нестрпљењем очекују још једну студијску посету  на релацији Врање – Суботица.