Изабран нови лого и мото ЕТШ

Образовање је златни кључ будућности!

ИЗВЕШТАЈ СА САСТАНКА ЗА ИЗБОР МОТОА И ЛОГОА ЕКОНОМСКО – ТРГОВИНСКЕ ШКОЛЕ

Почетком школске године, по савету и смерницама Министарства просвете, науке и технолошког развоја, објавили смо интерни конкурс за избор мотоа и логоа наше школе са циљем изграђивања визуелног идентитета школе као и мотоа који ће на најбољи начин дефинисати мисију и визију установе. На конкурсу су се пријављивали ученици наше школе свих разреда и смерова, и у сарадњи са предметним професорима су креирали своја идејна решења. Списак тимова по одељењима дат је у прилогу број 1 који следи. Конкурс је трајао закључно до 30.11.2023.године, а ученици су своје радове слали на мејл.

Дана 11.12.2023.године са почетком у 13:15h окупила се комисија за избор мотоа и логоа ЕТШ у следећем саставу: Моме Андоновић – директор, Јелена Тасић – педагог, Јасмина Станојковић – психолог, Светозар Тасић – професор ликовне културе, Александра Станковић – професор српског језика и књижевности и моја маленкост Милица Трајковић – професор економске и туристичке групе предмета. Пристигло је 10 идејних решења за мото и лого школе, сви радови су били добри на свој начин што нам је додатно отежало посао избора најбољег.

Након дугог већања и опширне анализе радова, једногласно смо одабрали победнички лого школе (слика бр. 1) који су израдиле ученице одељења II6 – Сташа Ташковић, Милица Денковић, Јована Јањић и Јана Илић, а победнички мото “Образовање је златни кључ будућности!” су сачинили ученици одељења IV3 – Андријана Петровић, Теодора Миленковић и Јована Поповић. За победничке тимове управа школе припремиће пригодне поклоне као и захвалнице које ће бити уручене на свечаној академији приликом обележавања школске славе Светог Саве.

Слика бр.1 – победнички лого

Захвални смо и поносни на све наше ученике који су дали свој допринос у изради мотоа и логоа школе јер су на тај начин показали припадност установи у којој се образују и стичу знања која ће их водити кроз даљи живот и школовање.

У Врању,                                                                     Координатор тима за избор

Милица Трајковић

Прилог бр.1 – Списак тимова који су учествовали у конкурсу за избор мотоа и логоа ЕТШ

Одељење II4