Донација Руског центра за науку и културу у Београду

Библиотека наше школе се ових дана може похвалити новим насловима, и то са 150 књига на руском језику.

Председништво Федералне агенције за послове Савеза  Независних Држава (СНД), сународника који живе у иностранству и за међународну хуманитарну сарадњу (Россотрудничество) у Републици Србији, које заступа директор представништва Кушченкова Надежда Викторовна, који поступа у оквиру пуномоћја Россотрудничества од 08.11.2017. године No 4/03/04933, са једне стране и Економско-трговинска школа Врање, коју заступа директор Моме Андоновић, са друге стране, саставили су и потписали  уговор о поклону, којим Представништво Россорудничества у Републици Србији поклања књиге Економско-трговинској школи у Врању. Представнице наше школе , проф руског језика Снежана Симић и педагог Јелена Тасић имале су част да присуствују овом значајном догађају у просторијама Руског центра у Београду.
Овај поклон у виду књига, ће обогатити нашу школску библиотеку, и красити полице буућег кабинета за руски језик.  Такође ће омогућити ученицима и свима који воле руски језик, да, читајући књиге на руском језику, обогате и усаврше знање истог.